Bozcaada

BOZCAADA / ÇANAKKALE

4 Mevsim Bozcaada

Mayıs demek ilkbahar demek… İlkbahar demek Bozcaada heyecanının başlaması demek İlkbahar’ın gelmesiyle başlar Bozcaada hevesi. Mistik havası ve enerjisiyle sizi bambaşka bir dünyadaymışım hissi ile karşılar... Şehir kaosundan, yorgunluğundan uzak, tertemiz havasında içilen bir yudum kahvenin tadına doyamayacaksınız. Tüm sezon çeşitli festivallere ve aktivitelere ev sahipliği yapan adamız, kışın dahi huzur bulmak isteyenler için de kaçılacak en güzel yerlerden biridir.


Bozcaada’yı seçmeniz için nedenler

1. Bozcaada Sokakları

2. Kapıları Ve Renkleri

3. Grafitili Duvarları

4. Sahilleri

5. Kalesi ve Manzarası

6. Tertemiz Havası ve Yeşil Doğası

7. Meşhur Kurabiyeleri

8. Rengarenk Restoranları

9. Birbirinden Leziz Mezeleri

10. ‘Denizden babam çıksa yerimciler’ için en taze deniz mahsülleri

11. Ada Reçelleri

12. Adada yaşan sevimli sokak canlıları

13. Olmazsa olmaz romantik gün batımı

14. Son Olarak Adada Üretilen Şarapları


Plajlar

Bozcaada Ayazma Plajı

Bozcaada’da denize girilecek yerlerin açık ara başını çeken enfes bir plaja sahip olan Bozcada Ayazma Plajına Bozcaada merkezden sabah saatleri itibariyle minibüsler kalmaktadır.

Bozcaada Akvaryum Koyu

Bozcaada koyları içerisinde en önemlisi olarak ön plana çıkan Bozcaada Akvaryum Koyu, adı üstünde balıklarla yüzme fırsatı sunan akvaryum berraklığında bir koy. Bu plaja gelirken deniz gözlüğünüzü ve şnorkelinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. Berrak denizin ve balıklarla yüzmenin keyfi bir başka oluyor. Koya, şahsi araçlarla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bozcaada Mitos Beach

Bozcaada plajları arasında daha çok adada yaşayan insanların uğrak yerlerinden biri olan ve Ayazma plajından sonra, tesise sahip diğer plajlardan birisidir. Bozcaada Mitos Beach’e ulaşmak için, Ayazma minibüslerine binip direkt plaja ulaşabilirsiniz.

Beylik Koyu Bozcaada

Bozcaada koyları haritasında olmazsa olmazlardan Beylik Koyu Bozcaada, Ayazma plajı ve Akvaryum koyu arasında kalan sakin bir koydur. Bazılarına göre adanın saklı kalmış en güzel koyu olarak bilinmektedir. Beylik Koyu Bozcaada Ayazma plajına yakın mesafede olduğundan dolayı patika bir yoldan rahatça ulaşabileceğiniz çok güzel bir koy. Etrafında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Koya, şahsi araçlarla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Habbale Plajı Bozcaada

Bozcaada Mitos Beach tesisinin hemen yanı başında bulunan Habbale Plajı, Bozcaada’nın en temiz denizine sahip plajı. Ayazma plajını kıskandıracak güzellikle altın gibi bir kuma ve taşlık alanlara sahip. Habbale Plajı Bozcaada‘ya ulaşmak için, yine Ayazma plajına gelen minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Çayır Koyu Bozcaada

Çayır Koyu Bozcaada adanın kuzeyinde kalıyor. Nispeten ada sakinlerinin sıklıkla ziyaret ettiği koylardan olan Çayır Koyu, adanın merkezine 45 dakikalık yürüme mesafesinde. Dilerseniz, Çayır Koyuna şahsi araçlarınızla da ulaşabilirsiniz.

Tuzburnu Koyu Bozcaada

Tuzburnu koyu, Bozcaada’nın merkezine en uzun mesafede olan koydur. Rüzgar güllerinin olduğu bölgede bulunan Deniz fenerinin tam aşağısında bulunmaktadır. Adanın merkezinden yürüyerek 1 saatlik bir mesafede ulaşılabiliyor. Adada çok fazla tercih edilmeyen plajlardan biri olmasına rağmen özellikle lodoslu havalardan sonra, Çayır Koyu’na alternatif olarak tercih edilebilir. Özellikle akşamüstü Polente fenerine çıkıp oradan gün batımı seyir keyfi yapabilirsiniz. Gün batımları güzeldir.

Sulubahçe Plajı Bozcaada

Bozcaada Ayazma plajının hemen yanında bulunan ve etrafında tesis olmadığı için bakir kalmış bir plaj izlenimi veren Sulubahçe Plajına ulaşmak için tek yapmanız gereken Ayazma minibüslerine binmek. Sulubahçe plajının hemen bitişiğindeki Ayazma plajı genellikle yoğun iken, Sulubahçe plajında sessiz sakin bir Bozcaada denizinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Poyraz Limanı Koyu Bozcaada

Bozcaada plajları arasında ada merkezine en yakın plaj olma özelliğini taşıyan Poyraz Limanı Koyu, yürüyerek ortalama 15-20 dakikada ulaşılabilen güzel bir plaj. Ayrıca, Poyraz Limanının etrafında birçok pansiyon ve bağ evi de bulunuyor.

Bozcaada’ya Nasıl gelirsiniz...

Öncelikle bizler sizi sımsıcak yuvamızda sevgiyle karşılıyor olacağız…


ARABAYLA, Karadan Mesafeler

İstanbul – Bozcaada : 475 km.

Ankara – Bozcaada : 726 km.

Bursa– Bozcaada : 340 km.

İzmir – Bozcaada : 310 km.

Çanakkale – Bozcaada : 60 km.